KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16536177

nr 1653 6177

Frans Wilhelm Odelmark

(1849-1937), Sverige

Oljemålning, Kloster. Signerad. Olja på duk, 70x47 cm, yttermått inklusive ram: 91x71 cm

Frans Wilhelm Odelmark, svensk målare född 1849, död 1937.

Utrop:

700 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 28 oktober 2024
kl 19:18:50

Frans Wilhelm Odelmark

Läs mer om Frans Wilhelm Odelmark